Projekty
Evropská unie

My se školy nebojíme
PROJEKT
My se školy nebojíme
je spolufinancován Evropskou unií.
CZ.03.02.01/00/22_029/0004215
Projekt je zaměřen na podporu prevence a řešení předčasných odchodů žáků ze vzdělávání prostřednictvím multidisciplinárního přístupu..
Projekt je realizován v rámci OPZ+, Výzva č. 029, název výzvy: Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání.
Projekt je zaměřen na podporu prevence a řešení předčasných odchodů žáků ze vzdělávání prostřednictvím multidisciplinárního přístupu směřujícímu ke zvýšení školní úspěšnosti žáků ohrožených školním neúspěchem a ke zvýšení jejich šancí na uplatnění se na trhu práce se specifickým důrazem na děti ze sociálně a ekonomicky znevýhodněného prostředí.
Žáci a rodiny ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, které jsou projektem podpořeni navštěvují partnerskou školu ZŠ Bukovany. Realizací projektu je poskytována cílená pomoc konkrétním rodinám a žákům na základě vzniku multidisciplinárního týmu a dále jsou realizovány aktivity cílené podpory pro žáky a rodiče.
Cílem je prostřednictvím realizace projektu podpořit touhu vzdělávat se nejen u dětí, ale i u jejich rodičů.
Stáhnout souborObědy do škol v Karlovarském kraji 2023/2024 a 2024/2025
Cílem projektu je zajištění bezplatného školního stravování dětí v mateřských školách a žáků v základních a středních školách v Karlovarském kraji, jejichž rodina se ocitla v nepříznivé finanční situaci.
Projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost plus.
Stáhnout souborMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Konektivita -
Cílem projektu je zajistit pro ZŠ Bukovany kvalitní, moderní a bezpečné připojení ke službám veřejného internetu, robustní řešení vnitřní konektivity včetně bezdrátové sítě, při současném důrazu na řešení bezpečnosti celé sítě, a to minimálně v povinných parametrech dle Standardu konektivity škol.
Národní plán obnovy - Podpora rovných příležitostí
Hlavním cílem projektu je připravit a realizovat řešení rostoucích nerovností ve vzdělávání. Podpora ve výši dvou miliard korun z Národního plánu obnovy bude určena pro nejméně 400 škol s vyšším poměrem sociálně znevýhodněných žáků.
S výzvou na podporu znevýhodněných škol přišlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s cíli Strategie 2030+.
Podpora naší školy bude realizována v období od 1. 1. 2023 do 30. 6. 2025. V rámci projektu bude zaměstnána školní asistentka a pracovník psychosociální intervence, který spolupracuje se školním metodikem prevence na podpoře duševního zdraví dětí a žáků. Pro rozvoj digitálních kompetencí vede pracovník volnočasových aktivit počítačový klub pro žáky prvního stupně. V průběhu projektu bude také realizováno doučování žáků. Díky projektu také proběhnou různé vzdělávací akce pro žáky se zaměřením na zvyšování jejich studijní motivace, adaptační a socializační aktivity, zážitkové a vzdělávací aktivity a také školní akce zaměřené na posílení spolupráce s rodiči.
Stáhnout souborOvoce a zelenina do škol
Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních , kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky.
Stáhnout souborZůstaňte s námi po škole! aneb Rozvoj kompetencí žáků škol v Ústeckém a Karlovarském kraji
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000615
Stáhnout souborNárodní plán obnovy

Digitalizujeme školu - Realizace investice národního plánu obnovy - komponenta 3.1
Realizace investice národního plánu obnovy - komponenta 3.1
Stáhnout souborDigitalizujeme školu 2023
Realizace investice národního plánu obnovy - komponenta 3.1
Stáhnout souborDigitalizujeme školu 2024
Realizace investice národního plánu obnovy - komponenta 3.1
Stáhnout soubor